جشن تولد برای بچه ها لازم است یا نه؟/ چطور برای فرزندم تولد بگیرم؟

مبلغ/ کرونا، مشغله کاری و اوضاع مالی نمی تواند بهانه خوبی برای بچه هایی باشد که یک سال منتظر جشن تولدشان هستند. یک کیک خانگی به همراه سه، چهار نفر اعضای خانواده با عکس و فیلم های شاد می تواند خاطره خوبی برای فرزندتان بسازد.

به گزارش «مبلغ» به نقل از فارس، خیلی از خانواده ها این پرسش همیشه برایشان  مطرح است که باید چطور و چگونه برای بچه هایشان تولد بگیرند و اصلا آیا لازم است که بچه ها تولد داشته باشند یا خیر و این تولد می بایست به چه صورتی و در چه سطحی باشد؟ بچه ها در هر سنی که باشند عاشق این هستند که برایشان جشن تولد بگیرند، حال قدری که سنشان بالا می رود، دیگر خودشان برای تولدشان روزشمار می گذارند تا خانواده حواسشان باشد.

جشن تولد باعث بالا بردن اعتماد به نفس کودک می شود. زیرا کودک احساس می کند که در خانواده یک فرد دوست داشتنی و ارزشمند است. ضمن اینکه در یک روز خاص نیز مرکز توجه قرار می‌گیرد و این حس لذت و عشق وصف نشدنی در وجودش تجربه می شود. اگر خودتان هم به عنوان والدین تصور کنید که در روزهای جشن تولدتان چه احساسی داشتید، می توانید حس بچه ها را درک کنید.

مهمانی بزرگ تولد یا یک تولد ساده‌ی دورهمی؟

برخی خانواده ها عادت دارند به تولدهای لاکچری و هزینه های زیاد، اما برخی دیگر به یک تولد ساده برای بچه ها قناعت می کنند، اما آیا گرفتن چنین تولدهایی با تم های خاص برای بچه ها لازم است و آیا بچه ها این مدل تولد گرفتن را دوست دارند؟

پاسخ به این پرسش منفی است. خانواده ها نباید همیشه دنبال میهمانی‌های پر زرق و برق باشند چرا که به این صورت بچه ها هیچ وقت یاد نمی گیرند که از اتفاقات ساده زندگی شان لذت ببرند و پرتوقع و زیاده خواه تربیت می شوند. حال منظور این نیست کسانی که تولدهای بزرگ می گیرند، پرتوقع می شوند اما اینکه هر سال بخواهید برای فرزندتان تولد بزرگ با میهمانان زیاد بگیرید، بچه عادت می کند که هر سال باید این تولد با همین شکل تکرار شود، درحالیکه درست نیست.

 رنگ بادکنک‌ها را بچه‌ها انتخاب کنند

اما چطور باید برای فرزندتان تولد بگیرید که آن یک روز خاص برایش همیشه به یاد ماندنی باشد. بهتر است از چند روز قبل خانه را تزیین کنید حتما پدر، مادر و خود کودک کمک کنند و مشارکت کننده باشند. ترجیحا کودک خودش رنگ بادکنک هایش را انتخاب کند تا باور داشته باشد که فرد مهم و صاحب نظری است. نه اینکه همه چیز را خودتان به سلیقه خود انتخاب کنید.

حتی اگر پدر و مادر خسته و سرشلوغی هستید، آن یک شب را وانمود کنید که خوشحال ترین فرد روی زمین هستید. بچه ها کاملا احساس می کنند که خانواد هایشان در روز تولدشان که مهمترین روز زندگی هر فردی است، چقدر هیجان و ذوق دارند! اگر ذوق و هیجان نداشته باشید، حس و حال آنها هم از بین می رود.

کادوی تولد چگونه باشد؟

برای کادوی تولد بسته به روحیه کودک از فرزندتان کمک بگیرید. بعضی بچه ها عاشق شگفت زده شدن هستند اما بعضی ها دوست دارند که در فرایند انتخاب و خرید مشارکت داشته باشند. در نهایت چیزی را بگیرید که بچه دوست دارد نه اینکه خودتان آن را دوست دارید.

اینطور هم نباشد که خریدهای گرانبها داشته باشید و بچه هر سال انتظار یک چیز بزرگتر را داشته باشد. بهتر است به وسایل کوچک قناعت کنید تا او هم از لوازم کوچک خوشحال شود.

میهمانان تولد چه کسانی باشند؟

حال تصور کنید که تصمیم دارید برای تولد فرزندتان چند نفر مهمان دعوت کنید، شما فکر میکنید که حالا خاله و عمه و دایی بزرگ انتظار دارند که در این جشن تولد حضور داشته باشند. نکته این است که نباید فقط بزرگترهای خانواده را دعوت کنید، بچه ها دوست دارند با هم سن و سال های خودشان خوش بگذرانند و بیشتر لذت می برند، بنابراین روز تولد بچه، تولد اوست نه فقط روز بزرگترها!

ثبت خاطرات بچه ها را فراموش نکنید و هر از گاهی با فرزندتان دوباره عکس و فیلم ها را مرور کنید تا برایش یادآوری شود که چقدر عاشقش هستید. نیاز به تولد آنچنانی و فیلمبرداری و تم های لاکچری و چیزهایی از این دست نیست. یک تولد ساده هم می تواند فرزند شما را خوشحال کند.

کرونا، سرشلوغی یا بی پولی را بهانه جشن تولد نگرفتن نکنید، چون برای هیچ بچه ای قابل قبول نیست و آسیب روحی می بیند. خودتان یک کیک کوچک بپزید، جشن سه یا چهار نفره با خانواده هم با شادی می تواند یک جشن خاطره انگیز باشد، ولی حتما جشن را بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. رضا می‌گوید

    احسنت بسیار عالی