کشف نسخه‌ای از احادیث امیرمؤمنان که حضرت عبدالعظیم(ع) روایت کرده است

مبلغ/ تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) با اشاره به کشف نسخه‌ای از روایت‌های حضرت عبدالعظیم(ع) از احادیث حضرت علی(ع)، اعلام کرد: به زودی ترجمه و شرح این کتاب توسط مجموعه دارالحدیث در اختیار مشتاقان علم و معرفت قرار می‌گیرد.

به گزارش «مبلغ» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع)، آخرین جلسه هماهنگی ستاد هفته بزرگداشت ولادت حضرت عبدالعظيم(ع)، با حضور آیت‌الله محمدی ری شهری، توليت آستان مقدس، مسئولان و نمایندگان دستگاه‌های فرهنگی شهرستان، فرماندار، شهردار، مسئولین فرهنگی، فرماندهان نظامی و انتظامی، رسانه ملی  و دیگر مسئولان شهرستان ری در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار شد.

در این جلسه، تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) ضمن خوش آمدگویی به حضار گفت: مقام والای حضرت عبدالعظیم(ع) و آثار و برکات زیارت بارگاه نورانی این سلاله پاک امام حسن مجتبی(ع)، هنوز به شایستگی شناخته شده نیست.

وی اظهار کرد: اخیراً کتابی با محتوای مجموعه احادیث روایت شده حضرت عبدالعظیم(ع) از جد بزرگوارش امیرالمؤمنین به وسیله امام جواد(ع) با مضامین مختلف فرهنگی، اجتماعی در کشور یمن یافت شده که نسخه عربی آن چاپ شده ولی ان شاء الله به زودی ترجمه و شرح این کتاب گران سنگ نیز توسط مجموعه دارالحدیث تهیه و در اختیار مشتاقان علم و معرفت قرار می‌گیرد.

آیت‌الله محمدی ری‌شهری اظهار کرد: در این دولت که شخص رئیس جمهور در خصوص معارف اهل بیت(ع) بسیار علاقه‌مند و دارای دغدغه هستند، ان‌شاء‌الله امید داریم در زمینه نشر معارف اهل  بیت و توسعه فرهنگ دینی در سطوح مختلف جامعه، همتی بیش از بیش به کار گرفته شود تا نظام اسلامی ما پویا‌تر از گذشته به مسیر خود ادامه دهد.

رئیس مؤسسه علمی فرهنگی دارالحدیث بیان کرد: در میان امامزادگان شخصیتی مانند حضرت عبدالعظیم(ع) وجود ندارد که نسبش با چهار واسطه به امام حسن مجتبی(ع) برسد و آن همه تجلیل و تکریم و توثیق از جانب امام معصوم شده باشد و بتواند در جایگاه امام زمان خود پاسخگوی سوالات مردم باشد و زیارتش برابر با زیارت حضرت سیدالشهدا(ع) تلقی شود.

آیت‌الله محمدی ری‌شهری افزود: امام خمینی(ره) شخصیت بی‌نظیری بودند که آینده را به درستی پیش بینی می‌کردند. نقل شده این مرد الهی هنگامی که توفیق زیارت کربلا نصیبشان نمی‌شد در حرم حضرت عبدالعظیم(ع) حاضر می‌شدند و همان اعمالی که در کربلا انجام می‌شود در این حرم نورانی انجام داده است.

رئیس مؤسسه علمی فرهنگی دارالحدیث گفت: سرّ این مطلب که چرا حرم مطهر حضرت عبدالعظیم(ع) شعبه‌ای از کربلاست هنوز برما پوشیده است و شاید هیچ زمان نیز نتوان به اسرار آن دست یافت اما وظیفه ما و متولیان فرهنگی این است که در مسیر معرفی آن حضرت و تبیین مناقب و فضائل ایشان بخصوص برای نسل جوان تلاش و کوشش کنیم.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) در پایان بیان کرد: خدمت به این امامزاده واجب التعظیم افتخار بزرگی است که باید همه مسئولین و خدمتگزاران این فرصت را مغتنم بشمارند و اینگونه نباشد که در پایان خدمت خود حسرت اموری را داشته باشیم که می‌توانستیم انجام دهیم اما کوتاهی صورت پذیرفته باشد، لذا باید با تلاش در راستای معرفی و الگوسازی از این محدث والامقام موجبات رضای الهی را فراهم سازیم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.